Professional practice

…A tak hned po státních zkouškách jsem se vypravila do Říma. Věcného města krásy, alta módy, divadel, kina a samozřejmě kostýmů. V Římě jsem se seznámila s kostymní návrhářkou Annou Lombardi a stala jsem se její asistentkou pro film Voice from the Stone. Děj tohoto filmu se odehrává v Toscansku 50.let. A takto jsem měla možnost spolupracovat s nejznámějšími kostymovymi domy a archivy Itálie. Pozorovala jsem jak perfektně jsou zpracované dobové šaty, které se používají ve filmovém průmyslu i dodnes, ale také i tvorbu replik a nesmrtelné krejčovské řemeslo.

Práci asistentky kostymní návrhářky jsem kombinovala s práci pro dvě mladé módní značky – Land Kay v Praze a DressByIt v Římě.

Pro značku Land Kay jsem pracovala jako technický návrhář. Vytvářela jsem siluety pro celou kolekci, která byla zaměřena na autorský potisk látek. Zpracovávala jsem velikostni tabulky, střihy, technické kresby, popisy a technologické popisy postupu pro výrobu.

Ve spolupráci s italskou značkou DressByIt jsem se zaměřovala na střihy a kontrolu výroby. Měla jsem možnost pracovat v největším rodinném ateliéru města Řím.

Postproduction of drawing ( color&pattern in Adobe Photoshop) – film Voice from the Stone

 

Land Kay – technical design (silhouettes& pattern cut)

DressByIt – pattern cut

Share this post