Designer’s childhood

“Portrét ženy“

Budoucí návrhářka Yarka, 5 let

Ahoj!

Ted’ je na čase povědět něco o sobě a mé práci v rolí módní návrhářky.

Narodila jsem se na jihu Ukrajiny ve městě jmenem Novaja Kachovka. Mé dětství provazovalo hodně slunce, příroda a voňavé jižní ovoce a zelenina. V pěti letech jsem začala chodit na kurz kreslení a v sedmi jsem nastoupila na uměleckou školu. Tam jsem se věnovala grafice, malbě, ale i vymýšlení pohádek a napsání básní. Nejlepší příběhy s ilustracemi později byly publikované v literárních vydáních.

V děvěti létech jsem se přestěhovala s rodinou do Kyjeva. Tam jsem začala studovat ve škole se zaměřením na cizí jazyky. Chodila jsem na různé kroužky a začala jsem se více zajímat o módu a oblečení.

Pozorovala jsem ženy a to jak se oblékají, co jim sedí a nesedí, rozmýšlela jsem nad tím proč zrovna zvolily tu nebo jinou barvu (dělám to i dodnes 🙂 ). V jedenácti jsem začala navštěvovat krejčovský kurz a z časem jsem se začala věnovat počítačové grafice a fotografií. Ve dvanácti jsem mela jasně rozhodnuto, že budu módní návrhářka. A od té doby jsem snila jen o tom abych rychleji nastoupila na College designu. A v patnácti jsem tam začala studovat. Vždy jsem měla zálibu v umění a ted jsem začala navštěvovat více museu a galerií což se poznačilo i na mém vnímání světa vcelku. Přispělo k tomu i cestování. Umění a cestování jsem věrná i dodnes a považuji je za největší zdroje inspirace.

Share this post

Leave a Reply